Data Utworzenia: 6 Luty 2021
Data Aktualizacji: 18 Móc 2024
Anonim
Super Bowl I: The First AFL-NFL Championship Game | Chiefs vs. Packers | NFL

15 stycznia 1967 r. Green Bay Packers z National Football League (NFL) rozgromili Kansas City Chiefs z American Football League (AFL), 35-10 lat, w pierwszym w historii Mistrzostwach Świata AFL-NFL, znanym później jako Super Bowl I, w Memorial Coliseum w Los Angeles.

Założony w 1960 roku jako rywal NFL, AFL wciąż odnosił sukcesy w 1967 roku, a Packersom bardzo sprzyjała wygrana. Gdy 60 milionów ludzi dostroiło się do oglądania akcji w telewizji, szefom udało się utrzymać ją blisko przez pierwszą połowę, a do połowy meczu Green Bay wyprzedził zaledwie 14-10. Jedyne lądowanie Chiefów nastąpiło w drugim kwartale, na przełęczy o długości siedmiu jardów od rozgrywającego Len Dawsona do Curtisa McClintona.

Pakowacze przystąpili jednak do szybkiego otwarcia gry, po tym, jak Willie Wood przechwycił podanie Dawsona i oddał piłkę 50 jardów, aby ustawić przyziemienie. Green Bay strzelił jeszcze trzy razy w drugiej połowie, gdy Elijah Pitts prowadził w dwóch przyziemieniach, a pomocnik Max McGee'who pojawił się na boisku po tym, jak startujący Boyd Dowler doznał kontuzji podczas szóstej gry. dzień. Przed meczem McGee wykonał tylko cztery przyjęcia przez cały sezon; zrobił tej nocy siedem, w sumie 138 jardów.

Słynny rozgrywający The Packers, Bryan Bartlett „Bart” Starr, wykonał 16 z 23 podań w nocy. Wynik na koniec gry wynosił 35-10, a Starr otrzymał tytuł Najcenniejszego Gracza. Poproszony o skomentowanie meczu po meczu, trener Green Bay Vince Lombardi wyraził powszechną opinię, że nawet najlepsi z AFL „The Chiefs” nie porównują się z najlepszymi drużynami NFL ”.

Dwa lata później AFL okazało się wątpliwe, wygrywając swoje pierwsze mistrzostwo, kiedy Joe Namath poprowadził New York Jets do niepokojącego zwycięstwa 16–7 nad Baltimore Colts w Super Bowl III. W 1970 r. AFL i NFL połączyły się w jedną ligę, gdy Colts, Cleveland Browns i Pittsburgh Steelers zgodzili się dołączyć do 10 drużyn AFL, aby utworzyć konferencję futbolu amerykańskiego (AFC). Od tego czasu Super Bowl jest corocznym spotkaniem najlepszych drużyn w AFC i National Football Conference (NFC) na temat mistrzostw NFL.

Tego dnia w 1943 r. iły niemieckie rozpoczęły ześciodniową ewakuację włokiej wypy ycylii, która zotała pobita przez aliantów, którzy zaatakowali wypę w lipcu.Niemcy utrzymywali obecność...